GALLEMİT: NEDEN YENİ BİR BASKI?

Servet Somuncuoğlu’nun Gallemit isimli kitabı yayınevimizin ilk kitabı olma özelliği taşıyor. Bununla birlikte kitap ilk kez 2006 yılında bir başka yayınevi tarafından yayınlanmıştı. Yıllardır biriken talep kadar önemli bir başka husus daha var yeni baskı ile ilgili olarak: Bu baskı, ilk baskının bire bir aynısı değildir.

Gallemit’in yeni baskısı, merhum yazarın kadim dostu Yusuf Yılmaz Araç tarafından üstlenilen son derece titiz bir editörlükle baştan sona elden geçirilmiştir.

Merhum Servet Somuncuoğlu, kitabın ilk baskısının akabinde düzeltme ve ekleme gerektiren pek çok duruma el atamamış; kaya resimlerinin izinde koştururken gözden geçirme işini Yusuf Yılmaz Araç’a rica ve devr etmiştir. Merhum yazarın eşi, oğlu, asistanı, arkadaşları ve yayın dünyası profesyonelleri redaksiyonda yer alarak metnin mükemmel olması için azami gayret göstermişlerdir.

Öte yandan, kitabın fiziksel özellikleri de, yazarın anısına, olabildiğince yüksek tutulmuştur. Kitabın konusu olan “Ulu Kam”ın, arkasına “Aşkını tabiata veren bir kadın” yazarak gönderdiği ve merhum yazar, ailesi ve arkadaşları tarafından pek beğenilen ve naif bir ruh halini ve estetiğini yansıtan kartpostala kitabın içinde; mektuplarından fikir verecek bir kaç parçaya ise arka kapakta yer verilmiştir.

Bir de editörün dokunaklı girişi var…gallemit_kargo_yok

Aslında karşınızda başka bir Gallemit var!

Gallemit, sadece www.matbuat.com.tr adresinde ve  Matbuat’ın ilk kitabı olarak kargo ücretsiz kampanyası ile satışa sunuluyor…